Pyhkyl-Seura

Kevään kuulumisia

30.4.2012

Kevään kuulumisia

Yleinen kokous Kinnalan Koukulla 22.04.2012 toi isoja ja yllättäviä muutoksia johtokuntaan, kun Toivo Hinkkanen kertoi haluvansa jäädä ”eläkkeelle” seuran puheenjohtajan paikalta ja viettää laatuaikaa vaimonsa Ainon kanssa.

Antti Kaasalainen halusi lisäaikaa työntäyteiseen elämäänsä ja jättää rahastonhoitajan tehtävät.

Pentti Kiuru niin ikään jätti paikkansa johtokunnassa.

Vpl Pyhäkylä-Seuran johtokunnan järjestäytymiskokouksessa uudeksi puheenjohtajaksi valittiin Mauri Hauhia Turusta, varapuheenjohtajaksi Maila Hägglund Forsbystä, rahastonhoitajaksi Jukka Pusa Sastamalasta, Seija Jokinen Huittisista jatkaa sihteerinä.

Muut johtokunnan jäsenet: Irma Karppanen Sastamalasta, Kauko Hinkkanen Vantaalta, Reini Kukko Sastamalasta, Aino Pöyhönen Espoosta, sekä Liisa Saarinen Helsingistä ja Veikko Pitkänen Vampulasta uusina jäseninä.

Vaikka johtokuntaan tulikin suuria muutoksia ja Toivo jätti minulle todella ”suuret saappaat”, mutta koetetaan kuitenkin yhdessä saada ne jotenkin täytettyä ja seuran toiminta jatkumaan mukavissa ja mielenkiitoisissa merkeissä.

Kiittäen luottamuksesta.

Hyvää kevättä ja kesää kaikille!

Mauri Hauhia

Takaisin

Pyhäkylä-Seura | Sinnuu kutsutua tärkijiä työhö, meijä pyhäkyllöisii erilaisii elämävaiheita tallentammua | Ylös